MKS Part ners legal society МКС Партнери Адвокатське об’єднання
Меню
Бережи порядок і порядок збереже тебе

Які суми штрафів роботодавці розвинених країн світу платять за неоформленого працівника

На продовження попередньої актуальної теми щодо розміру штрафних санкцій за неоформеного працюючого в Україні.
 Ми вирішили ознайомити вас з тими сумами штрафів, котрі роботодавці розвинених країн світу мусять сплачувати за неоформленого працівника. Читайте і підраховуйте.
 У Великій Британії підприємця, який офіційно не оформив працівника, оштрафують на суму до 20000 фунтів стерлінгів за кожну особу,  або більше – можуть позбавити його волі строком до 5 років. У Франції штрафи ще вищі – від 45000 до 75000 євро. Окрім, цього тут підприємцю навіть можуть заборонити працювати в секторі економіки 5 років.  Що стосується США, то у цій країні штрафи сягають до 10000 американських доларів, або за порушення трудового законодавства роботодавця посадять за грати строком до 6 місяців. А ось у Литві, якщо виявлять неоформлених працівників, підприємця оштрафують на 1000-5000 євро. 
 До речі, у країнах Європи вже понад 10 років помітна тенденція до підвищення штрафів за порушення трудового законодавства. 
 Нагадуємо, що і в України штрафи суттєво зросли. І тепер за одного нелегального працівника роботодавець сплатить 141 690 гривень. А щоб цього не сталося, якомога швидше скористайтесь послугами адвокатського об’єднання «МКС Партнери». 
 Пам’ятайте, що лише оформлення трудового договору (контракту) є фактичним доступом працівника до роботи.   
 
 
 
13-02-2020