MKS Part ners legal society МКС Партнери Адвокатське об’єднання
Меню
Бережи порядок і порядок збереже тебе

За більш пізній вихід на пенсію українцям хочуть підвищити надбавки

 Міністр соціальної політики Юлія Соколовська повідомила, що середній розмір збільшення надбавки за більш пізній вихід на пенсію окремим категоріям пенсіонерів дорівнює близько 537 грн.
 Як пояснила очільниця міністерства, сьогодні пенсійним законодавством встановлені різні розміри підвищення пенсії за більш пізній вихід на пенсію: вони залежать від дати призначення пенсії - до 1 січня 2004 року, тобто до початку дії Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та після цієї дати.
 „Рішення Уряду, за умови його підтримки народними депутатами України, дозволить підвищити надбавки 1380 пенсіонерам, встановити єдиний підхід до визначення їх розміру, тим самим сприятиме справі відновлення соціальної справедливості,”– зазначила Юлія Соколовська.
 Законопроект може набрати чинності 1 липня 2021 року.
 
Довідково
За діючим до 2004 року Законом України „Про пенсійне забезпечення” розмір надбавки - 10 % від основного розміру пенсії за кожний повний рік роботи після досягнення пенсійного віку.
Відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” розмір пенсії підвищується:
на 0,5 % – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;
на 0,75 % – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.
 
 
 
26-02-2020